14 października 2011r. Nadleśnictwo Wymiarki zorganizowało pierwsze spotkanie w Centrum Spotkań Leśników Polskich i Niemieckich.
Uroczyste spotkanie zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele RDLP w Zielonej Górze na czele z Dyrektorem Leszkiem Banachem, wszyscy nadleśniczowie RDLP w Zielonej Górze, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze oraz Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. przedstawiciele samorządów i firm sektora drzewnego jak Stelmet, Kronopol i Klausner Holz Sachsen GmbH. Na uroczystości nie mogło zabraknąć leśników z Saksonii pod kierownictwem Prof. Dr Huberta Brauna.
Symbolicznym przecięciem „wstęgi" swoje podwoje otworzyło Centrum Spotkań Leśników Polskich i Niemieckich w Wymiarkach. Ta niewielka miejscowość na południowym krańcu RDLP w Zielonej Górze, skupiła w tym dniu uwagę przedstawicieli międzynarodowej społeczności, której zależy na dobrych stosunkach nie tylko gospodarczych ale związanych z ochroną lasów i utrzymaniem ich dla przyszłych pokoleń, niezależnie od granic państwowych.
Zarówno spotkanie jak i remont budynku były elementami projektu „Utworzenie Centrum Spotkań Leśników ", który współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska - Saksonia 2007 – 2013 i środków Lasów Państwowych. Warunkiem dofinansowania UE była aktywna współpraca partnerów z Polski : Nadleśnictwo Wymiarki i Niemiec (Saksonia) : Forstbezirk Oberlausitz (Rejon Leśny Górne Łużyce).
Zabytkowy budynek z 1888 roku, w którym miesi się siedziba nadleśnictwa został wyremontowany. Najniższy poziom budynku został zaadaptowany na miejsce spotkań leśników polskich i niemieckich.
Przygotowano salę konferencyjna na 50 osób, sale wystawowe oraz tablice na ścieżce edukacyjnej przy nadleśnictwie.
Leśnicy Nadleśnictwa Wymiarki współpracują z leśnikami Saksonii od 1999r., wymieniając informacje o zagrożeniach lasu, rynku drzewnym i ochronie lasu. Współpraca ta, rozwijała się systematycznie na różnych polach. Szczególnie cenne było włączenie do współpracy dzieci i młodzieży. Wspólne konkursy czy zielone szkoły dla uczniów z Polski i Niemiec sprzyjały zacieśnieniu więzów.
Projekt zakłada cykliczne spotkania leśników polskich i niemieckich oraz współpracujących z nimi firm. Młodzież i dzieci znajdą tutaj ciekawą ofertę edukacyjną.